Huviringid

Õpetaja Jana Pokotylo. Lisainfo ja registreerumine: alatasa@gmail.com

Huviringis õpitakse tegema tarbeesemeid, millel on ka kunstiline väärtus. Valmistatakse helkureid, vildipallidest ja klaashelmestest ehteid, kangast riideid, mänguasju, pinaleid ja kotte, paberist valgusteid, mosaiikidega lillepotte, maalitud klaaspurke, lusikatest nagisid, puidust riiuleid ja nukumaju, pehmeid jarisid ja kaunistatud taburette või mis iganes kellelegi pähe tuleb. Võib ka restaureerida mõne vana mööblieseme. Kasutame valdavalt looduslikke materjale ja püüame taaskasutada nii palju kui võimalik. Tundide tegevuskava on paindlik: igaühel on võimalik teha just seda, mida tema soovib. Tundi on teretulnud ka lapsevanemad. Lapsega koos loomine kingib teile ühiseid elamusi ja tugevdab ühtekuuluvustunnet.

 

Õpetaja Jana Pokotylo sai kunstihariduse Tartu Kõrgemas Kunstikoolis, eelnevalt õppis Tallinna Kopli Kunstigümnaasiumis tarbekunsti kallakuga klassis. Praegu õpib Jana magistrantuuris kunstiõpetajaks.

Jana töödega saab tutvuda siin

Lisainfo ja registreerumine: kaja@gaiakool.ee

 

Keraamika tundides õpitakse savivoolimise algtõdesid ja tutvutakse erinevate vormide loomisega. Mäng saviga on mõnus tasakaalustav ja teraapiline tegevus, mis arendab osavust ning lubab loomingulisusel avaneda.

Õpetaja on töötanud kümmekond aastat õpetajana ning juhendanud keraamikaringi Tallinna Vabas Waldorfkoolis ja Gaia Koolis.

Õpetaja Taisto Uuslail. Lisainfo ja registreerumine: taistouuslail@gmail.com

 

Puutööringis saab harjutada sae, peitli, liimipüstoli, kruvikeeraja ja teiste tööriistade käsitsemist. Valmivad päkapikud, majad, autod, laevad, linnupesad ja palju muud põnevat.

Õpetaja Taisto Uuslail on muusik ja kuldsete kätega mees, kes pakub puutööringis lastele võimalust oma kätega parimaid ideid teostada.

Õpetaja Alice Kirsipuu. Lisainfo ja registreerumine: alice.kirsipuu@nuku.ee

 

Draamaringis on lapsel võimalus mängida erinevaid tegelasi, vaadata maailma läbi nende silmade ja ületada esinemishirm. Arutatakse, tunnetatakse ja luuakse ühiselt. Plaanis on juba jõulukuul publikule oma loomingut esitada ning osaleda kevadel Kooliteatrite Festivalil. Plaanis on ka ühiskülastus Nukuteatrisse. Ilusa ilma korral toimuvad draamaringid õues Kadrioru pargis.

Õpetaja Alice Kirsipuu on näitlejaks õppinud EHIs Lembit Petersoni käe all ja töötab täna SA-s NUKU etenduse juhina. Alice on näiteringe juhendanud kümme aastat Saku huvikeskuses, Gaia Koolis juhendab ta draamaringi kolmandat aastat.

Õpetaja Karolin Kõrre. Lisainfo ja registreerumine: karolin.korre@gmail.com

 

Lauluringis pühendutakse laulmisele ja muusikalise väljendusoskuse arendamisele. Õpitakse ansamblis loomupärase häälega lauldes teineteist kuulama, ühtselt laulma ning tasapisi harjutatakse ka mitmehäälsust. Räägitakse laval olemisest ja esinemisest. Astutakse üles koolikontserditel ja üritustel.

Tund algab hingamis- ja hääleharjutustega, oluline osa on lauluteksti mõistmisel ning selle artikuleerimisel. Tundides on laulude õppimine kombineeritud muusika kuulamise; laulu- ja rütmimängudega. Peamine lauluringi eesmärk on tunda rõõmu muusikast ja laulmisest.

 

Õpetaja Karolin Kõrre on muusikamaailmas kasvanud. Ta oli nelja-aastane, kui muusikust isa viis tüdruku ansamblisse laulma. Lauluansambli kogemus andis koostöö ja eneseväljendamise oskuse, arendas muusikalist mälu ja kuulamisoskust ning noodikirja baasoskuse. Karolin õpib praegu Muusikaakadeemias hääleseade.

Õpetaja Janne Funk. Lisainfo ja registreerumine: janne@kirimiri.ee

 

Lastele alates 2.klassist. Jaapani keele tunnid on lastepärased ja mängulised. Õpitakse küll keelt, aga kuna keel on tihedalt kultuuriga seotud, siis arutatakse, miks jaapanlased asju teisiti teevad, kuidas nemad üldse asju näevad ning vaadatakse interneti vahendusel Jaapani laste tegemisi. Tutvutakse jaapani kirjasüsteemiga, mis meie omast erinev, aga põnev nagu salakeel.

Õpetaja Janne Funk on lõpetanud TLÜ Eesti Humanitaarinstituudi Aasia kultuuriloo Jaapani suuna, täiendanud ennast Senshu Ülikoolis ja Jaapani Fondi Jaapani keele keskuses Jaapanis. Viimases läbis ta poole aasta jooksul jaapani keele ja jaapani keele õpetamise metoodika kursuse. Hetkel tegutseb jaapani keele tõlgi ja koordinaatorina ning käivitab MTÜd Jaapani Kultuuri Koda.

Õpetaja Kaire Maali Lõhmus. Lisainfo ja registreerumine: maalijah@gmail.com

 

Paberi ja paela huviring on sissejuhatus põnevasse punumise maailma, kus töövahenditeks on taaskasutusse suunatud paber ning kõikvõimalikest materjalidest paelad ja nöörid. Õpitakse punumiseks materjali koguma ning ette valmistama, tegema erinevaid sõlmi, sobitama kokku värve ja tekstuure. Eesmärk on arendada laste näpuosavust ja loovat ilumeelt ning jõuda kevadeks sinnamaani, kus kõikidel osalejatel on väike kollektsioon ise valmistatud esemetest ja oskus oma kätega erinevaid töövõtteid kasutada. Kollektsiooni kuuluvad mitmesugused erinevates tehnikates punutud sõbrapaelad, käevõrud, järjehoidjad, väike varu paberhelmeid, millest saab valmistada ripatseid, keesid, kõrvarõngaid jpm. Samuti valmistatakse lahedaid topse ja karpe kõige selle hoiustamiseks.

 

Õpetaja Kaire Maali Lõhmus on väikeettevõtja, kes lisaks käsitööle pakub ka patside punumise ja valmistamise teenust. Kaire Maali on töötanud ka paberiga tegelevas poes, kus täiendas tehnilisi oskusi ning õppis pabermaterjalidest valmistama karpe ja muid pakendeid. Punumine köitis teda juba lapsena: põllulilledest said pärjad ja seelikud, heinast hobustele rõõmuks nukud. Hobuste lakad ja sabad ning trennikaaslaste juuksed olid heaks materjaliks punumise harjutamisel.

Robootika ringi 1. ja 2. klassi lastele viib läbi RoboKaru kool, Õpetaja Kätlyn Rull

Lisainfo: Liia Tammes 51944143; registreerumine: https://goo.gl/forms/hsib8tuBiVHtBYmV2

 

Tundides uuritakse robootika seotust meid ümbritsevaga, kuidas robotid meid aidata saavad ning kus neid juba kasutatakse (meditsiin, kosmos, loodusjõudude taltsutamine jne). Lapsed võtavad osa ka Robotexi ja Jr FLL näitustest. Tunnis toimub töö paarikaupa ning seeläbi õpitakse ka konkureerivat koostööd, suhtlemist ja ülesannete jagamist.

Tunnis kasutatakse WeDO 2.0 roboteid ja teisi huvitavaid roboteid.

 

RoboKaru robootikakool on EHISe infosüsteemis akrediteeritud huvikool. Ringitasu on 40 eurot kuu ning tasult on võimalik saada tulumaks.

Tunde viib läbi õpetaja Kätlyn Rull, kes on lõpetanud Tallinna Tehnikaülikooli informaatika eriala ning õpetab lisaks Prantsuse Lütseumis, Tallinna Ühisümnaasiumis ja Jakob Westholmi Gümnaasiumis. Õpetaja on tihedalt kokku puutunud waldorfpedagoogika põhimõtetega läbi oma lapse.

Õpetaja Jane Maarja Hansen. Lisainfo ja registreerumine: janehingelill@gmail.com

 

Lastejooga toetab lapse füüsilist ja vaimset arengule. Jooga on keha, meelt ja hinge tasakaalustav, loomingulist potentsiaali arendav ning keskendumisvōimet suurendav tegevus. Lastejooga aitab lapsel luua ja säilitada rõõmsa kontakti iseendaga ning suhtes ümbritsevaga. Lastejooga lustakas maailmal aitab lapsel kasvada õnnelikuks, enesekindlaks, endaga rahulolevaks isiksuseks.

 

Õpetaja Jane Maarja Hansen on kundalini jooga õpetaja olnud viis aastat, kolm aastat andnud ka lastejooga tunde. Jane Maarja on läbinud lastejooga õpetajate kursuse, viinud läbi tunde lasteaedades, Westholmi Gümnaasiumis ja kogukondlikes laagrites.

Klaveriringi viib läbi LA Klaverikool, õpetaja Reet Lantson. Tunnid toimuvad aadressil Roheline Aas 13. Lisainfo ja registreerumine: reet@klaverikool.ee

 

LA Klaverikooli (www.klaverikool.ee) eripäraks on klaveri rühmatunnid, mille metoodika juured pärinevad Austraaliast. Klaveri rühmatundides on 5 – 8 õpilast. Kõigil on oma süntesaator ning lugusid õpitakse nii koos kui ka eraldi. Kõik õpilased õpivad lugusid ühes tempos. Iga loo selgeks saamisel esinetakse  kaasõpilastele. Üheskoos õpitakse noote, muusikasümboleid, rütme ning harjutatakse koos ka rütmimängu erinevatel rütmiinstrumentidel. Samuti lauldakse õpitud noote, õpitakse noote peast tundma ning mängitakse lõbusaid muusikamänge.

NB! Klaveritunnid ei toimu Gaia Koolis, vaid kooli lähistel, aadressil Roheline Aas 13.

 

Õpetaja Reet Lantson on saanud klaveriõpetaja väljaõppe Austraalias, rahvusvahelises  muusikakoolide ketis Forte School of Music, kus ta oli klaveriõpetaja, klaveri rühmatundide õpetaja, klaverisaatja, lauluõpetaja ning viis läbi ka muusikalide töötubasid. Klaveri- ja lauluõpetajana tegutses Reet ka muusikakoolis Creative Keys Music. Reet on andnud välja õpiku „Klaveriõpik lastele“.

Styling Reset settings
Demo Site
Layout Style
Colors
  • Base 1
  • Base 2
  • BG color
Background
Fonts (630+ fonts available in admin panel)