Huviringid
Õpetaja Kaja Karu-Espenberg on töötanud kümmekond aastat õpetajana ning juhendanud keraamikaringi Tallinna Vabas Waldorfkoolis ja Gaia Koolis. Keraamika tundides õpitakse savi voolimise algtõdesid ja tutvutakse erinevate vormide loomisega. Mäng saviga on mõnus tasakaalustav ja teraapiline tegevus, mis arendab osavust ning lubab loomingulisusel avaneda.
Toimumisaeg: Reedeti kell 14 ja kell 15
õpilased liituvad vastavalt oma tunniplaanile
toimub kunstiklassis
Registreerimine: kaja@gaiakool.ee

Huviringi tasu: 8 eurot kord. Ringi juhendaja esitab lapsevanemale arve korra kuus. Kogu info ringi juhendajalt.

Tasuta proovitund on septembri viimasel nädalal.

Õpetaja Taisto Uuslail on muusik ja kuldsete kätega mees, kes pakub leiutajate ringis lastele võimalust oma kätega parimaid ideid teostada. Saab harjutada tegutsemist sae, peitli, liimipüstoli, kruvikeeraja ja teiste tööriistadega. Valmivad päkapikud, majad, autod, laevad, linnupesad ja palju muud põnevat. Koos Taistoga leiutatakse kõiki asju, mida osaleja pea ja käed suudavad välja mõelda ja ellu viia. Tule ja pane oma nupp ja käteosavus tööle ning vaata, mida elu sulle kingib!
Toimumisaeg: teisipäeviti kl. 14 (1.kl) ja kell 15
(kõik ülejäänud soovijad, kellel tunnid läbi, kuni kohad täis saavad)
0 korruse tehnoloogiaõpetuse klassis.
Registreerimine:
tehnoloogiaõpetuse õpetaja Taisto Uuslail taistouuslail@gmail.com
Huviringi tasu: 5 eurot kord, lapsevanemale tuleb arve
Leiutamise ring alustab proovimisega 24.09. Keldrikorrusel! Kell 13:45. Suuremad saavad liituda kuni 15:00. Esimene proovitund on tasuta.

Jaapani kultuuri-keele-mänguring toimub korra nädalas ja annab lapsele ülevaate Jaapani lapse argipäevast. Tähistame Jaapani tähtpäevi, mängime traditsioonilisi mänge, laulame Jaapani lastelaule, meisterdame ja õpime sinna juurde asjassepuutuvat sõnavara. Räägime erinevatest Jaapani kultuuri valdkondadest ja paaril korral aastal teeksime vanemate kaasabil jaapanipärast toitu. Samuti on lastel ja lastevanematel võimalus märku anda, kui neile mõni teema Jaapani kultuuris eriti südamelähedane peaks olema!

 

Kontaktisik ja ringi juhendaja: Hetti Meltsas, hetti.meltsas@gmail.com, tel 55 45 788

Huviringi tasu: Tulumaksu kahjuks tagasi saada ei ole võimalik. Ringi juhendaja esitab lapsevanematele arved, ringi tasu on kuupõhine ja laste puudumistega tasaarveldusi ei tehta, kuid puudumistest võib ette teatada küll. Õpetaja süül tunni ära jäämisest teatatakse ette hiljemalt eelmisel päeval lapsevanema antud kontakti kaudu.

Osalejate arv: 7-10. Kui lapsi on grupis vähem kui 7, siis ei saa kahjuks huviringi korraldada. 7 lapsega on ühe korra tasu 8 eurot. Poole pealt saab ka lisanduda, sest ei ole plaanis järgida mingisugust kindlat õppekava, seega pole vaja karta mahajäämuse pärast.

Toimumisaeg: Neljapäeviti kell 14.00 

Registreerimine: registreerida saab kooliaasta algusest kuni septembri lõpuni (30. sept) ülaltoodud meiliaadressil.

Tunnid hakkavad 3. oktoobrist.

Ringi on oodatud eelkõige teise kooliastme õpilased (4.klass – 7.klass) ning lisaks ka kolmanda klassi entusiastid! Kuna kahjuks sellel aastal enam kunstiõpetuses kolmanda klassiga me kokku ei puutu, siis on kunsti- ja maalihuvilised teretulnud esmaspäeviti siiski minuga koos looma!
Loomine hakkab toimuma esmaspäeviti kell 16.00. See tähendab, et 3.-5.klassi õpilased saavad tunnikese hingetõmbepausi ja puhkust enne ringi (seda aega võib veeta nii oma klassiruumis tegutsedes kui koolist väljaspool). Esimene tund toimub 16. septembril.
Maalimise ring tähendab, et süveneme fokusseeritult maalimise õppimisele ja tehnikatele – see hõlmab endas muidugi ka kõiksugu teisi kunstivorme – joonistamist, kavandamist, oma ideede sisulise väljendusoskuse arendamist, värviteooria ja palju muud. Isiklikult tunnen, et see on minule kunstnikuna kõige südamelähedasem kunstiline väljendusvorm, seega huvitab mind väga lastele ja noortele seda edasi anda.
Aasta jooksul proovime katsetada kõiksugu erinevaid tehnikaid ja vorme: fotorealistlik maal oma valitud pildiga
(teeme koos projektori abiga); abstraktne maal; omal valitud kunstiajaloo stiil (impressionism/ekspressionism/sürrealism jms.); ühevärvimaal jne.
Osavõtuks ei ole vaja spetsiaalseid oskuseid – kõik, mis loeb, on soov teha ja proovida!
Ringis osalejal oleks vaja omalt poolt kaasa võtta 2 lõuendit (u. A2-A1 suuruses; võib ka olla ruudukujuline); akrüülvärvid; guaššvärvid; pintslid; palett; veetops.
Toimumisaeg: Esmaspäeviti kl. 15.00, kunstiklassis
Registreerimine ja info koolis: kunstiõpetaja Anna Kõuhkna või meilitsi annakouhkna@hotmail.com
Huviringi tasu: 5 eurot kord (huviringi tasu lisandub lapsevanemale kooli poolt saadetud arvele)

Lastejooga tunnis saab laps inspiratsiooni ja teadmisi enda ja teiste inspireerivast tuumolemusest.

Lastejooga on väga toetav lapse füüsilisele ja vaimsele arengule, iseenda teadlikus tundma õppimises. Jooga on keha, meelt ja hinge tasakaalustav, loomingulist potentsiaali arendav ning keskendumisvōimet suurendav. Lastejooga aitab lapsel luua ja säilitada eheda kontakti iseendaga ning suhtes ümbritsevaga. Et lapsest kasvaks õnnelik ja endaga rahulolev, enesekindel isiksus, oleks hea juba lapsepōlves teha tutvust lastejooga lustaka maailmaga.

Lisaks keha, hingamise praktikatele õpivad lapsed jooga tunnis iidset sanskriti keelt läbi mantralaulu ja tantsu. Igal aastal on kindel teema, mida läbi mängu kogeme ja sihiks seame.Eelmisel aastal oli selleks intuitsiooni tugevdamine. Eelmise kooliaasta lõpus oli võimalus lastel seda juba maagilises looduslaagris Naagel praktiseerida ja katsetada.

Õpetaja Jane-Maarja Hansen on teadlikke jooga kogemusi kogunud aastast 2010. aastast, sealhulgas kuus aastat Kundalini jooga õpetajana ning neli aastat andnud ka lastejooga tunde. Jane-Maarja on läbinud lastejooga õpetajate erinevaid koolitusi ja kursuseid ning andnud lastele regulaarseid tunde lasteaedades, Dharamsaalis, Westholmi Gümnaasiumis ja Kohila koolis ning juhendanud laste laagreid.

Olles naisena kõige loomuliku ja ilusa edendaja, olen ema kahele lapsele, kellest ühel on au plikapõlves käia selles imelises kogukonnakoolis. Siinkohal kutsun kõiki armsaid GAIA KOOLI lapsi võlulise joogamaailmaga teadlikult tutvust tegema!

Toimumisaeg: T kl. 14.00-14.45. 0-korruse saalis.

Registreerimine: Jane Maarja Hansen janehingelill@gmail.com
Huviringi tasu: 7 eurot kord ja kuutasu 23€, huviringi juhendaja esitab lapsevanemale arve.

Proovitund toimub 10. septembril kell 14.00-14.45 ja suurematele kell 15.00-15.45

Edasine info lastejooga huviringi kohta kohapeal või meilitsi ringi juhendajalt.

Kui soovid joogalike tegemistega kursis olla või/ja hoopiski Meie Sõbraks hakata, siis leiad meid Lastejooga Kuukiire facebooki lehel.

Kuukiire laste jooga tundidesse võivad tulla Kõik lapsed ka väljastpoolt Gaia Kooli!

Meie tunnis on osalejate arv piiratud arv max15 last,et meil oleks mõnus ja hubane ruum jooga praktiseerimiseks!

Üheskoos lauldakse lastele meeldivaid laule kooli muusikaõpetaja Valentina juhatamisel. Lauluring on hea lõunavaheaja virgutus ja mõnus võimalus koos muusikaga koolipäev lõpetada!
Toimumisaeg: teisipäeviti kell 12.20, 3.korruse saalis
Registreerimine koolis: muusikaõpetaja Valentina Sutt või meilitsi valentina.sutt@mail.ee
Huviringi tasu: 8 eurot kuus (huviringi tasu lisandub lapsevanemale kooli poolt saadetud arvele)
Tasuta proovitund on septembri viimasel nädalal.
Mitmekülgsed arendavad treeninguid viiakse läbi lõbusas ja huvitavas mängulises vormis. Lapsed muutuvad tugevamaks, julgemaks, targemaks ja tunnevad ennast kindlalt. Treeningute käigus õpime inglise ja portugali keelt ning mängme pillidel.
E, K  15 00 – 16 00 (vanus 7-12), E, K  16 00 – 17 00 (vanus 13+), 1. korruse saalis
Treening kell 15 00 on eelkõige Gaia kooli lastele, kuid meil ei ole midagi selle vastu kui tuleb keegi väljaspoolt. Grupis maksimaalselt 20 last. Kell 16 00 treening on plaanitud õpilastele väljaspool kooli.
ESIMENE TRENN toimub 9. septembril, esimene trenn on tasuta (ka GameFitness ja akrobaatika, vt, allpool).

Kontaktisik: Arthur 56 673 603, info@tcs.ee
Treener: 
Arthur Sharypin
Registreerimine ja info:  www.TCS.ee/contact
Puudumistest teatamine e-maili teel: info@tcs.ee

Tasumine: 1 kord nädalas maksab 30eur, 2 korda nädalas – 45eur. Tulumaksutagastus on. Huviringi läbiviija saadab lapsevanemale arve.

Lisaks on võimalik käia teistes treeningutes:
R 18:00 mänguline füüsiline treening GameFitness (alates 13.09).
L 11:00 Akrobaatika – Tallinna Ülikoolis, Narva mnt 25 (alates 7.09).

See inglisekeelne huviring toimub üks kord kuus ja osalema on oodatud kõik 10+ vanuses lapsed, kes inglise keelt igapäevasuhtluses kasutada suudavad. Köögis toimetades on lihtsalt vaja õpetaja elementaarsetest juhistest aru saada kasvõi juba õnnetuste vältimisteks. Ühiselt valmistatakse toitu ja selle käigus lobisetakse toidukultuurist, kuulatakse muusikat ja sotsialiseerutakse ning kõige lõpuks pistetakse kogu valmistatud kraam nahka.

Food & Culture is a fun meetup for anyone interested in tasty recipes from all over the world, with occasional international guests presenting something yummy from their country. We cook, chat in a mix of languages, listen to music, but most importantly, at the end we shut up and eat! The objectives of this interest circle are: cooking experience, food and culture debate, socializing and communication, creativity and manual work, English language practice.

About myself — I love cooking! I went to culinary school and worked as a chef in France, Italy and Russia. I love music and technology! I went to music production school in the USA, and studied audio systems engineering in the UK. I worked as a composer and sound designer in branding. I am also active in the Tallinn start-up scene. I love teaching! The process of passing on experience and knowledge to young minds is really fun and fascinating. Inspiring creativity is my mission. 

Toimumisaeg: 1 kord kuus, teisipäeviti kell 15.00, 1. korruse köögiruumis. Esimene ja tasuta proovitund toimub 17.septembril kell 15.00 (kestab 1-2 tundi)

esimeses tunnis lepitakse kokku järgmise tunni aeg

Registreerimine: Digital Media õpetaja Stephane Ducauquy, e-mail: sph.dcq@gmail.com

Huviringi tasu: 10 eurot – sisaldab ka ostetavaid toiduaineid ning lapsed söövad kõik valmistatud toidu ühiselt ära (huviringi tasu lisandub lapsevanemale kooli poolt saadetud arvele)

LOODUSE AKADEEMIA

Selleks, et anda ka pisut noorematele huvilistele aimu, mida tähendab teadus ja kuidas erinevaid looduses toimuvaid protsesse mõista ja millised on nende seosed meie igapäevaeluga ning kuidas seda kõike uurida, käib Tallinna Ülikoolis koos Looduse Akadeemia.

Teadur ja huviringi juht Liisa Puusepp

Lisainfo: liisa.puusepp@tlu.ee

Sihtgrupp: 7-11-aastased huvilised

Asukoht: Tallinna Ülikool

Registreerimine ja info: https://www.tlu.ee/looduseakadeemia

Looduse Akadeemia eesmärk on läbi praktiliste, loominguliste ning mänguliste tegevuste ja arutelude laiendada laste silmaringi, arendada loodustunnetust ja vaatlusoskusi, näidata seoseid looduses toimuvate protsessida ja meie igapäevaste otsuste ja tegevuste vahel.

Tegevused: keskkonnamängud; loodusvaatlused; eksperimendid ja katsed laborites; meisterdamine; protsesside jälgimine; õuesõpe jne.

Looduse Akadeemia ringi juhendavad ning noorte küsimustele vastavad Tallinna Ülikooli Loodus- ja terviseteaduste instituudi teadlased, doktorandid ning oma ala eksperdid.

Vaata ka: 

https://www.youtube.com/watch?v=cvotBDO9fAM

Facebook: Looduse Akadeemia

LA KLAVERIKOOL

LA Klaverikooli eripäraks on klaveri rühmatunnid, mille metoodika juured pärinevad Austraaliast. Klaveri rühmatundides on 5 – 8 õpilast. Kõigil on oma süntesaator ning lugusid õpime nii koos kui ka eraldi. Kõik õpilased õpivad lugusid ühes tempos. Iga loo selgeks saamisel esineme  kaasõpilastele. Üheskoos õpime noote, muusikasümboleid, rütme ning harjutame koos ka rütmimängu erinevatel rütmiinstrumentidel. Samuti laulame õpitud noote, õpime noote peast tundma ning mängime lõbusaid muusikamänge.

E 17.15-18.00 algajad

T 15.15-16.00 algajad

N 14.30-15.15 algajad

R 14.30-15.15 juba õppinud

Registreerimine: Registreeri klaverikooli kodulehe kaudu. Gaia kooli lastele on esimene tund ehk proovitund tasuta.

Vaata lisaks:

https://www.klaverikool.ee/

 

VANA VABRIKU KINOTEATER

Noorte teatritrupp, draama-, nuku- ja meediasuund (vanus 8-12)

Meedia-, filmi- ja draamatrupp

Õhinateater (18+)

Asukoht: Kreutzwaldi 24, 0.korrus

Info, registreerimine ja muu: http://vanavabrikukinoteater.weebly.com/

Facebook: Vana Vabriku Kinoteater

Styling Reset settings
Demo Site
Layout Style
Colors
  • Base 1
  • Base 2
  • BG color
Background
Fonts (630+ fonts available in admin panel)