Huviringid

Õpetaja Kaja Karu-Espenberg on töötanud kümmekond aastat õpetajana ning juhendanud keraamikaringi Tallinna Vabas Waldorfkoolis ja Gaia Koolis.

Keraamika tundides õpitakse savivoolimise algtõdesid ja tutvutakse erinevate vormide loomisega. Mäng saviga on mõnus tasakaalustav ja teraapiline tegevus, mis arendab osavust ning lubab loomingulisusel avaneda.

Keraamika ring hakkab toimuma neljapäeviti, algus kell 15.00

Ühe tunni tasu on 7.- eurot. Tund kestab orienteeruvalt 60 minutit.

Lisainfo ja registreerumine: kaja@gaiakool.ee

Õpetaja Taisto Uuslail on kuldsete kätega mees, lisaks muusik ja helirežissöör ETV-s.

Puutöö ringis pakume juba neljandat aastat lastele võimaluse teostada oma käte ja loovusega ideid, mis kujutlustes pakitsevad. Õpetaja pakub iga kord välja ka oma idee, mida meisterdada.

Seni on valminud päkapikud, linnumajad, küünlaalused, loovtööd erinevate pühade teemal, lambid, nagid ja nii edasi.

Puutööringis saab harjutada tegutsemist noa, sae, peitli, liimipüstoli, akutrelli ja teiste tööriistadega. Keerulisemate tööriistade kasutamine käib koos õpetajaga.

Ringi pikkus on 90 minutit ja maksumuseks 5.- eurot kord. Esimene kohtumine on tasuta, kus lapsed saavad proovida ja tunnetada, kas see kõik on neile meelepärane.

Ring hakkab toimuma neljapäeviti, kell 14.00. Esimest korda kohtume 13. septembril.

Palume soovijatel registreeruda taisto@helisen.ee

Ringi juhendab sellel aasta jaapanlane Shintaro Takakura. Esimeses tunnis on kohal ka eelmise aasta õpetaja Janne Funk,kes on lõpetanud TLÜ Eesti Humanitaarinstituudi Aasia kultuuriloo Jaapani suuna ja täiendanud ennast Senshu Ülikoolis ja Jaapani Fondi Jaapani keele keskuses Jaapanis.

Jaapani keele tunnid on lastepärased ja mängulised. Õpitakse küll keelt, aga mängukooli võtmes: mängides japani mänge ja kasutades jaapani keelt – omamoodi keelekümbluse vormis.

Tunnid hakkavad toimuma kolmapäeviti kell 15.00.  Tasu on 8 eurot kord (8 lapsega grupi puhul). Jaapani keele tund toimub lastele alates 2. klassist. Palume eelnevalt registreeruda janne@kirimiri.ee.

Ringi juhendaja on Gaia kooli kunstiõpetaja Anna Kõuhkna. Anna on kunstnik, kes enim spetsialiseerub maalikunstis, illustratsioonis, kollaažitehnikates ja fotograafias. Hariduselt lõpetanud Tallinna Ülikooli BFM-i kunstiõpetuse osakonna BA, käinud Tartu Kõrgemas Kunstikoolis ning EKA valikkursustel (maal, joonistamine ja fotograafia). Eriala-alaselt on illustreerinud raamatuid ja projekte, teinud mitmeid isiknäituseid ning töötab fotograafina aastaringselt.

Peale kooli saavad lapsed tegeleda maalimise, joonistamise ja teiste ennast, silma ning kätt arendavate tegevustega. Ring toimub vabas vormis, mis tähendab, et iga laps saab väljendada ennast oma loomingus nii nagu soovib ja tunneb – rääkida oma lugu ja täita ülesannet enda nägemusele vastavalt. Läbi lõbusate kui ka last arendavate kunstitegemiste õpime tundma maalimise-joonistamise tehnikaid, kompositsiooni, värvusõpetust ja oma idee väljendamist.

Tund hõlmab ka endas osaliselt kunstiteraapia põhimõtteid.

Spetsiifilisi oskused või teadmised pole nõutud – kõige olulisem on tegemisrõõm ja koos õppimine.

Kohtume kunstihuvilistega 1 korra nädalas, esmaspäeviti kell 15 (tunni kestvus 45 minutit kuni 1h). Esimene tund toimub 10.septembril, mis on tasuta. Edaspidi ühe tunni maksumus õpilase kohta on 5 eurot.

Kõik materjalid ja töövahendid on hinna sees. Palume registreeruda annakouhkna@hotmail.com

Lastejooga on väga toetav lapse füüsilisele ja vaimsele arengule. Jooga on keha, meelt ja hinge tasakaalustav, loomingulist potentsiaali arendav ning keskendumisvōimet suurendav.

Lastejooga aitab lapsel luua ja säilitada rõõmsa kontakti iseenda ning suhtes ümbritsevaga.

Et lapsest kasvaks õnnelik ja endaga rahulolev ja enesekindel isiksus oleks hea juba lapsepōlves teha tutvust lastejooga lustaka maailmaga.

Ōpetaja Jane – Maarja Hansen on õppinud kundalini jooga õpetaja olnud viis aastat. Täiendanud oma naerujoogaalaseid oskuseid Ananda Dasi juures. Omandanud teadmisi ja nippe lastejooga koolitustel Eestis ja mujal maailmas. Jane-Maarja on lõpetanud lastejooga koolituse. Neli aastat andnud lastejooga tunde. Jane- Maarja pühendub igapäevaelus enesearengule ja loomulikule eluviisile.

Tema tunnid toimuvad regulaarselt Tallinna Westholmi Gümnaasiumis, erinevates lasteaedades ning loovuslaagrites. Tema lastejooga tegemistega saad tutvuda FB lehel Kuukiire lastejooga.

Lastejooga tunnid hakkavad toimuma teisipäeviti. Esimesele ja teisele klassile algusega 14.00 ning kolmas kuni kuues klass algusega 15.00. Esimesed tasuta proovitunnid toimuvad 11. septembril.

Tasu on 5.- eurot tunni eest. Registreerumine ja lisainfo: janehingelill@gmail.com

Klaveriringi viib läbi LA Klaverikool. www.klaverikool.ee

Õpetaja Reet Lantson on saanud klaveriõpetaja väljaõppe Austraalias, rahvusvahelises  muusikakoolide ketis “Forte School of Music”, olles seal klaveriõpetaja, klaveri rühmatundide õpetaja, klaverisaatja, lauluõpetaja ning viis läbi ka muusikalide töötubasid. Klaveri- ja lauluõpetajana tegutses Reet ka muusikakoolis Creative Keys Music”. Reet on andnud välja ka „Klaveriõpiku lastele“.

LA Klaverikooli eripäraks on klaveri rühmatunnid, mille metoodika juured pärinevad Austraaliast. Klaveri rühmatundides on 5 – 8 õpilast. Kõigil on oma süntesaator ning lugusid õpime nii koos kui ka eraldi. Kõik õpilased õpivad lugusid ühes tempos. Iga loo selgeks saamisel esineme  kaasõpilastele. Üheskoos õpime noote, muusikasümboleid, rütme ning harjutame koos ka  rütmimängu erinevatel rütmiinstrumentidel. Samuti laulame õpitud noote, õpime noote peast tundma ning mängime lõbusaid muusikamänge.

Tund kestab 45 minutit ning on suunatud 1-3 klassi õpilastele. Tunnid toimuvad kord nädalas. Ühe kuu maksumus on 28 eurot.

Esimene klaveritund toimub 20. septembril kl 14.30.

Eelmise aasta edasijõudnute tund hakkab olema 15.30. Tunnid hakkavad toimuma neljapäeviti. Lisainfo ja registreerumine: reet@klaverikool.ee

Tähelepanu! Klaveritunnid ei toimu Gaia Koolis vaid kooli lähistel, aadressil Roheline Aas 13.

Styling Reset settings
Demo Site
Layout Style
Colors
  • Base 1
  • Base 2
  • BG color
Background
Fonts (630+ fonts available in admin panel)