Loodusained – Toomas Trapido, Vahur Luts, Ülle Sillasoo, Heli Piisang

Toomas Trapido

9. klassi klassijuhataja

Olen teadlikult püüdnud aru saada loodusest, inimesest ja evolutsioonist. Sellel teekonnal olen õppinud Tartu Ülikoolis bioloogiat, arendanud Eestimaa Looduse Fondi, vaimustunud Elisabet Sahtourise suurepärasest evolutsiooni loost ehk raamatust “Maailmatants”, mille koos kaaslastega ka eesti keelde tõlkisin ja sel teemal ka hulga loenguid pidanud. Olen üks ökokogukondade liikumise ja Gaia haridusprogrammi Eestisse toojatest ja siin juurutajatest. Olen õppinud ja läbi viinud palju grupiprotsesse, eelkõige avatud ruumi meetodil, aga lähtudes ka põlisrahvaste tavadest ja viimase aja loovjuhtimise meetoditest.
Olen kirjutanud nendel teemadel ka raamatu “Lood, mis loovad”.

Gaia Kooli juures olen algusest peale ja õpetan alates 2020. aastast.

Vahur Luts
füüsika õpetaja

Vahur Luts

füüsika õpetaja

Kui alustasin 2020. aastal Gaia koolis, siis oli see pärast pikka pausi minu teine tulemine õpetamise radadele. Hulk aastaid tagasi õpetasin ka füüsikat, kuid Tartu Ülikoolis arstiteaduskonna, geograafia, geoloogia ja füüsika erialade üliõpilastele. Hiljem olen oma geofüüsiku ettevalmistusele rakendust leidnud Soome Meteoroloogia Instituudis ilmaennustajana, aga pidanud muidki ameteid, jäädes pikemalt pidama lennundusse. Praegu olen lisaks õpetaja ametile tegev õppekirjanduse kirjastuses Skriibus.

Tahan aidata lastel maailma tundma õppida nii, et avastamise ja imestamise rõõm neil kunagi otsa ei saaks.

Ülle Sillasoo

bioloogia ja geograafia