Maret Bergström
Klassiõpetaja

Olen Gaia kooli 4. klassi klassiõpetaja ja 5.-6. klassi üldainete õpetaja. Olen õppinud Tartu Ülikoolis eesti filoloogiat ja pedagoogikat (MA) ning Skandinaavia Geštaltteraapia Instituudis psühhoteraapiat. Mul on täiskasvanute koolitaja kutse.

Olen õpetanud erinevas vanuses inimesi:  lasteaia- ja keskkoolilapsi ning täiskasvanuid. Olen teinud isiksuse arengu rühmi, koolitusi, kirjutanud ja viinud läbi kaassõltuvuse projekte, töötanud terapeudina, juhendanud Trauma Vabastamise Harjutuste (TRE) rühmi.

Neljandat aastat koolitan Imeliste Aastate programmis lapsevanemaid.

Mind huvitab ja liigutab võimas jõud inimese sees, mis paneb meid isiksusena arenema ja algab väikestest sammudest uue ülesande õppimisel. Usun, et nagu seemnest kasvav taim ei tee oma kasvuks mingeid pingutusi, ei pea ka vabalt kasvades ja loomulikust huvist lähtudes inimene oma kasvamiseks pingutama, kui teda pole õpetatud tagurpidi.

Tulin Gaia kooli, sest tahan aidata luua uut kooli ja uut maailma, kus oleks vabadus õppida ja avastada tohutuid potsentsiaale, mis igaühes on, et elada vaba loovat elu. Tahan koos lastega õppida, kuidas õppida.

Minu igapäevased õpetajad on olnud minu  kolm last.