Save the Earth Recycle All

Erasmuse koolidevaheline koostööprojekt

SAVE THE EARTH RECYCLE ALL

on 2018-2020 kestev keskkonnaprojekti, mille partneriteks viis kooli.

1. Gaia School, Tallinn, Eesti – koordinaatorkool
  2. çileme ilkokulu, Izmir, Türgi
  3. CEIP LOPE DE VEGA, Torrent, Hispaania
  4. Private Primary School “Dimitar Ekimov” , Rusalia, Bulgaaria
  5. Istituto Maria ausiliatrice , Livorno, Itaalia

On äärmiselt oluline, et meie lapsed õpiksid elama koos loodusega. Meie planeedi tulevik on tänapäeva noorte käes. Oluline pole mitte ainult keskkonna puhtana hoidmine, vaid keskenduma peab kogu planeedile. Me oleme veendunud, et rahvusvaheline koostöö ja mõistmine, et peame tegema koostööd meie planeedi ja meie endi jaoks parema elu ehitamisel, on peamine näitaja planeedi päästmisel. Projekti lühend SERA tähendab “kasvuhoonegaasi” türgi keeles ning sellega püüame tõsta inimeste teadlikkust ökoloogilistes küsimustes ja aidata neil mõista, kui oluline on pöörata tähelepanu iga ökoloogilise probleemi vältimisele. Kõik osalevad koolid on aktiivselt harjutanud rohelist eluviisi, nad on panustanud sellesse, et harida lapsi ja kogu kogukonda keskkonnaküsimustes. Meie nägemus jätkusuutlikust eluviisist ja meie planeedi tulevikust on sümbioosis loodusega ja see on meie peamine eesmärk ka selles projektis. Me usume, et terve inimene loob tervisliku kogukonna ja see omakorda aitab luua ja hoida tervena Maad ja keskkonda.

Kõigi koolide aktiivse osalemise ja tegevuste kaudu ning projektikohtumiste käigus anname edasi teadmise, kui tähtis on loodusega sümbioosis elamine. Meie teemad hõlmavad üldist tervislikku seisundit, tervislikku toitu, kehalist aktiivsust, välitingimustes õppimist, mahepõllumajanduslikult tervisliku toidu kasvatamist, taaskasutust nii palju kui võimalik. Meie projektikoosolekutel on väga oluline roll, kuna osalevad õpetajad ja õpilased saavad projektipartnerite külastamisel vahetu kogemuse erinevast keskkonnast, tutvuvad teiste koolide ja riikide heade tavadega ning sel viisil on neil rohkem võimalusi nende tavade rakendamiseks oma kogukondades.

Meie peamised eesmärgid on:

1. Anda lastele ja õpetajatele selge ülevaade sellest, mis keskkonnas toimub, millised on peamised probleemid, millele peame pöörama tähelepanu ja kuidas meie elusid korraldada, et planeeti ökokatastroofist päästa.
  2. Luua parim võimalik tegevuskava, et elada ökoloogiliselt ja sümbioosis loodusega.
  3. Arutleda säästva eluviisi üle ja kuidas seda saavutada.

Neid eesmärke on võimalik saavutada ainult aktiivse koostöö ja uute oskuste ja pädevuste omandamise kaudu. Projekt hõlmab mitte ainult koole vaid terveid kogukondi, sest ühtse jõuna on meil võimalik planeeti puhtana hoida.

Projektil on olemas FB lehekülg https://www.facebook.com/savetheearthrecycleall

Ja projektitegevusi kajastab kõige aktuaalsemalt https://gaiakooliprojektid.blogspot.com/

Projekti käigus valminud materjalid:

1. tervisliku toitumise retseptid eri maadest
  2. kuidas saan mina roheline olla