Taisto Uuslail

Gaia Kooli tõi mind agarus meisterdada. Mu kasupoeg astus just esimesse klassi, kui kool uude majja kolis, nii minagi! Olen sest ajast lastega meisterdanud, peamiselt puust, aga ka plastist, metallist, papist jm – kõigest, mis kätte juhtub! Ja hea kui see on taaskasutatav materjal. Suur osa meie kooli meisterdamismaterjalidest on uuesti ringluses olev.

Olen kultuurhariduse taustaga Tallinna Pedagoogikaülikoolist, kus omandasin magistrikraadi raadiorežissööri erialal. Hiljem õppisin Eesti Teatri- ja Muusikaakadeemias pärimuslaulu. Töötanud olen peamiselt heli alal – Nukuteatris, Eesti Televisioonis, raadios, filmides, installeerinud muuseumieksponaate jm. Kooliga seob mind veel töökogemus Tallinna Ülikoolis õppemeistrina.

Olen alati olnud pärimuse ja loomuliku elu usku. Ikka villased sokid ja puss vööl… Loodus ja oma juurte tundmine on need kaks, mis meid hoiavad.