Kunst, käsitöö ja tehnoloogia – Helin Tikerpuu, Kaire Maali Lõhmus, Kaidi Blum, Märt Vahtramäe

Helin Tikerpuu

kunstiõpetaja

Mina olen kunstiõpetuse õpetaja ja nii kunsti kui maailma üldse tahaksin õpetada mitte ainult vaatama, vaid ka nägema. Kunstiga tegelemise tunnis on suurepärane võimalus süveneda endasse, aga ka enda ümber ja küsida, miks ja kuidas on kujunenud nähtused meie ümber, kuidas need üksteist mõjutavad ja mis juhtuks, kui oleks teisiti? Kuidas meie tänased tegevused on seotud möödunud ja tulevaste sündmustega? Kunstitund on hea aeg näha, kuidas erinevad valdkonnad põimuvad nii reaalses elus kui koolimajas – tunnis kasutame lõimingulisi ülesandeid teiste ainetundidega, grupitööd ja projektiõpet.

Ise olen lõpetanud Eesti Kunstiakadeemias vabade kunstide osakonnas graafika eriala, läbinud magistrikoolituse lavakujunduses ja kunstihariduses – nendes valdkondades olen saanud ka esimesed töökogemused. Hiljem olen mitu aastat andnud fotolavastuse ja filmistilistika kursusi Tartu Kunstikoolis ja töötanud üldhariduskoolis kunstiõpetuse õpetajana. Hindan eriti väikeste, ühtsete kollektiividega sisulist õpetamis- ja õppimistööd – see on see, mida loodan leida ja arendada ka Gaia koolis.

Kaire Maali Lõhmus

käsitöö õpetaja ja huvijuht

Minu esimene õpetamise kogemus on ajast, mil olin ise veel varateismeline. Olin siis laste ratsutamistreener, kuniks lõpuks ülikooli minekuga olin sunnitud tallist eemale jääma. Hobustega sõbraks jään kindlasti elu lõpuni, kuid elu viis mind pärast Tallinna ülikooli (sotsioloogia, MA) lõpetamist edasi reisimise ja rohkete kultuuriürituste maailma. Olen võlutud afro-kariibi muusikast ja aastal 2005 asutasime koos teiste reggae-sõpradega kultuuriürituste korraldamiseks ja temaatilise muusika promomiseks mittetulundusühingu.

Alates esimesest klassist on mind taustal saatnud armastus käsitöö vastu ja suur soov pidevalt ise oma kätega midagi teha ja innustada teisi sedasama tegema. Olen teinud käsitööd õpetades palju vabatahtlikku tööd, kuid ühel hetkel sai järgmiseks loomulikuks sammuks oma käsitööettevõtte loomine. Nii saan süsteemsemalt täita põnevaid käsitöötellimusi, korraldada õpitubasid ja teha professionaalina rastapatse, see viimane on minu teine suur kirg olnud juba aastaid. Mind paelub väga sotsiaalse ettevõtluse ja elustiiliettevõtluse teema ja olen läbinud ka mitmed Junior Achievements Eesti koolitused, et õpetada lastele majanduse toimimise põhimõtteid ja innustada neidki leidma endas ettevõtlikkust midagi ära teha.

Kõik eelnev ja armsale tütrele emaks olemine on mind elus õpetanud püüdlema igapäevase harmoonia poole. Hindan elu, kus pole kogu aeg ebamugavat kiirustamist, vaid igas päevas on eesmärgiga rõõm ja südamega tegevused ning aega iseenda ja teiste inimeste jaoks. Gaia kooli käsitööõpetajana on mu südames soov avastada koos lastega, kus nende huvid ja anded peituvad ning ühiselt uusi oskusi õppida. Huvijuhina püüdlen selle poole, et koolil oleks võimalik pakkuda lastele nii projektinädalatel kui ka koolis toimuvates huviringides igasuguseid põnevaid tegevusi, mida aga lapsed soovivad.

Kaidi Blum

4. klassi klassijuhataja, tehnoloogia õpetaja

Märt Vahtramäe

tehnoloogia õpetaja

Styling Reset settings
Demo Site
Layout Style
Colors
  • Base 1
  • Base 2
  • BG color
Background
Fonts (630+ fonts available in admin panel)