Toitlustamine

Gaia Kooli peamine koolilõuna valmib Tallinna Vaba Waldorfkooli köögis. Tallinna Vaba Waldorfkooli põhimõtted toidu valmistamisel lähtuvad tooraine kvaliteedist. Ise kirjutavad nad nii:

Toit ei ole mitte ainult energiaallikas. Toidust sõltub väga otseselt saadava energia kvalitatiivne laad. Nii intensiiv põllumajanduses kui ka toiduainetetööstuses produtseeritakse väga palju toiduaineid, mis sisaldavad eriti lapse jaoks kahjulikke ning mürgiseid koostisosi. Seepärast on puhas, mahe ja tervislik toit waldorfkooli enesestmõistetav osa. Oluline on õpetajatel tegeleda samuti sellega, mida lapsed vahetundide tarbeks ise kaasa toovad. Koostöö lastevanematega peaks ka kodused toitumistavad kooliga kooskõlla viima. Tervete toitumisharjumuste ja –vaistude kujunemine on tänapäeva hariduse oluline osa. Samas tuleb kindlasti hoiduda lapsi millegi sööma sundimisest (ka meelituste või premeerimissüsteemiga), sest see kahjustab nende toitumisvaistude arengut. Sama kahjulikult mõjub sellele arengule toitude tarbimine, mis sisaldavad kunstlikke maitse- ja värvaineid, maitseelamust tugevdavaid aineid. Nende eest tuleb lapsi kindlasti kaitsta ja õpetada neid taolisi toitaineid ära tundma.

Koolitoidu kohta saab anda otse tagasisidet Tallinna Vaba Waldorfkooli majandus- ja toitlustusjuhile Renee Roometile: renee.roomet@waldorf.ee

Vegan toit tuleb Gaia Kooli Baltic Restaurance  Südalinna Kooli sööklast https://www.balticrest.com/eesti/ee/

Maksumus Gaia Koolis koolilõuna eest on 2021/2022. õppeaastal lapsevanemale 1.80 eurot.

Kui õpilane mingil põhjusel puudub, tuleb sellest teavitada Stuudiumis, saates kiri Heli Piisangule.

Laste tervislikku toitumist toetab lahkelt sponsorfirma Bambona AS, kes toob meile iganädalaselt värskeid puu- ja köögivilju. Koolipäeva jooksul saavad lapsed süüa värskeid õunu, porgandeid, apelsine ja muud tervislikku. Samuti on lastel võimalus juua sooja teed.