Gaia Kool alustab koolitustega täiskasvanutele
  • 0 comments

Meie Gaia Koolis arvame, et kool on nii väikestele kui suurtele, nii lastele kui vanematele enda tundmaõppimise kohaks. Need üheksa kuni kaksteist aastat, mil meie lapsed koolis käivad, muutume, areneme ja täiustume ka meie – suured inimesed. Tore oleks olla oma lastele tee- ja koolikaaslasteks, et koos nendega maailma tarkuseid avastada. Seepärast alustame igakuiste koolitustega, mis mõeldud ennekõike vanematele, aga loomulikult ka kõigile teistele huvilistele.

Alustame 9. novembril Vägivallatu Suhtlemise koolitusega, mille läbiviijaks on Erkki Kaikkonen.

Vägivallatu suhtlemine on meetod, mis rajaneb kontseptsioonile, et iga inimese vajadused on võrdväärselt olulised.

Vägivalda ollakse eelkõige harjunud seostama füüsilise vägivallaga. Vähem teadvustatakse ja räägitakse emotsionaalsest, vaimsest ja intitutsionaalsest vägivallast. Teise inimese tahte murdmist või oma tahte teisele jõuga peale surumist ei peeta sageli vägivallaks. Samas ei õpi meie lapsed mitte meie sõnadest, vaid sellest, kuidas meie oma elu elame ja iseenda ning lähedastega suhtleme ja suhestume. Kui me oma peredes, lasteaedades, koolides, organisatsioonides ja ühiskonnas kohtleme lapsi ja üksteist kui manipuleerimise objekte ning mitte võrdväärseid, austust ja respekti väärivaid inimolendeid, õpivad lapsed „kel jõud, sel õigus“ mentaliteeti ja suhtlemist ning suhestumist. Niisiis, kui me soovime luua hoolivamat ühiskonda, kus igaühe vajadused on võrdväärselt olulised ja austatud, tuleb meil, täiskasvanutel alustada eelkõige iseenda, oma suhtlemis- ja suhestumisviiside ning institutsioonide muutmisest, loomaks lastele keskkonda, kus nad saaksid kogemuse, et igaühe vajadused on olulised ning üks inimene ei ole tähtsam või vähemtähtsam kui teine.

Erki Kaikkonen on vabakutseline elu uurija, muinasjutuvestja ning vabamõtleja, kelle elu lahutamatuks osaks on õppimine. Nagu ta ise ütleb on ta akadeemilise hulkurluse korras õppinud peaaegu igas Eesti riiklikus ülikoolis, samuti on ta end täiendanud välismaal. Kõige selle juures on ta õppinud täpselt seda, mis on tundunud talle kõige huvitavam ning seetõttu on tal laialdased teadmised näiteks sotsiaalteadustes, semiootikas, kommunikatsioonis ja pedagoogikas. Hetkel tegeleb ta kõige muu kõrvalt kirjutamise, õpetamise ja pärimusmuusika laagrite korraldamisega.

Koolitus toimub 9. novembril kl 18.00 – 21.00 Gaia koolis, Weizenbergi 20b, Tallinn.

Koolituse tasu on 15.- eurot. Gaia Kooli vanematele on soodushind 8.- eurot.

Detsembrikuise koolituse teemaks on „Pühad ja pühitsemine“. Koolitajaks Ahto Kaasik

Eesti aja- ja loodusmaastikel on pühad läbivaks koelõimeks, millel tugineb argine elu. Iga nädal lõpeb pühapäevaga ja igas kuus on omad pühad ja tähtpäevad. Kuigi Eestis on olemas isegi pühade ja tähtpäevade seadus, on põliste pühade tähendus ja kombestik jäänud paljudele võõraks. Esivanemate jaoks olid pühad väärtuslikud päevad, mil sai luua heaolu, tervist, kooskõla ja edenemist oma perele ja kogukonnale. Kohtumisel kõneleme sellest, kuidas pühi uuesti mõtestada ja nendega oma elu rikastada.

Ahto Kaasik tegeleb looduslike pühapaikade, rahvakalendri ja -usundi uurimise ja tutvustamisega. Tema sulest ilmunud kalendrilugusid võib lugeda näiteks Maavalla koja kodulehel:www.maavald.ee/uudised/uudised/pyhad

Pühade-teemaline koolitus toimub 11. detsembril, kl 18.00 – 19.30, Gaia Koolis.

Tasu koolituse eest on 10.- eurot, Gaia kooli lapsevanematele 5.- eurot.

Registreerimiseks saada palun e-kiri aadressil koolitus@gaiakool.ee.

Koolitustel osaluse koha tagab osalustasu maksmine Gaia Hariduse Seltsi arveldusarvele nr EE822200221060522307.

Palun märkige maksmisel ära osaleja nimi ning koolituse toimumise kuupäev(ad).

Vajadusel saab tasuda ka enne koolitust sularahas.

Mõnusate kohtumisteni koolis!

Projekti toetaja