Ökokogukondade teemalised õhtuseminarid

MTÜ EESTI ÖKOKOGUKONDADE ÜHENDUS KUTSUB

ÖKOKOGUKONDADE TEEMALISED ÕHTUSEMINARID

Esmaspäeviti: 5. ja 19. oktoobril ning 2. ja 16. novembril kell 18:00-20:00

Tallinnas Gaia Kooli ruumes (Weizenbergi 20B)

Head sõbrad

Alates oktoobrist, üle esmaspäeva, on Tallinnas toimumas terve rida põnevaid ökokogukondade teemalisi õhtuseminare, mis toimuvad EÖÜ projekti “Tugevamad ökokülad Eestis” raames. Kõik seminarid toimuvad Tallinnas Gaia Kooli ruumes (Kadriorus, Weizenbergi 20B). Vt kohaletulemise juhiseid kirja alt ja registreeru õhtuseminaridele SIIN

1. õhtuseminar 5. oktoobril k ell 18:00-20_00 “Ärkame koos – kogukondlikud juhioskused” Kadri Allikmäe, Ave Tuisk, Ergo Tisler
    EÖÜ ja kogukond “Väike Jalajälg” liikmed Kadri Allikmäe, Ave Tuisk ja Ergo Tisler jagavad oma kogemust juunikuisest kogukontlike juhioskuste kursusest “Ärkame koos” (“Rising together”), mis toimus Soomes. Kursus keskendus erinevatele kogukondlikele tehnikatele (jutusauaringi erinevad vormid, kogukondlikud tervendustehnikad ning oma keha sõnumite kuulamisele oma unikaalse panuse toomisel gruppi). Meie õhtuseminar saab olema kogemuslik rännak läbi tantsu, loovate juturingide ja grupis liikumise, et mõista paremini oma rolli grupis. Mis on üldse see, millega grupp saab meid aidata? Mis tarkus peitub grupi usaldamises? Kuidas teiste peegeldused saavad meil aidata isikuna areneda. Järgmisel suvel on pikk, nädalane kursus tulemas ka Eestisse, Mõisamaale.

Selle suve kursusel osalemine toimus MTÜ Eesti Ökokogukondade Ühenduse projekti “Tugevamad ökokülad Eestis” raames. Projekti rahastab EMP toetuste Vabaühenduste Fond Avatud Eesti Fondi vahendusel. Project is supported by the NGO Fund of EEA Grants, which is operated by Open Estonian Foundation.
Registreeru õhtuseminarile SIIN

1. Õhtuseminar. 19. oktoobril kell 18:00-20:00.  “Strateegilise planeerimise tehnika Dragon Dreaming (draakoniunistamine)”.Paavo Eensalu

Paavo Eensalu “Väike Jalajälg” ökokogukonnast õppis Sieben Lindeni ökokülas Saksamaal, kuidas luua projekte nii, et kõigil oleks pärast ka hea meel ning kuidas projektidest takistusi eemaldada.
2.-4. Õhtuseminaril kuuleme Erasmus+ õpirände projektis „Raising the Pedagogical Capacity of Network of Estonian Eco-communities” osalenute ettekandeid oma koolitustest erinevates Euroopa ökokogukondades. Õhtuseminaride läbiviijad külastasid reaalselt eksisteerivaid ökokogukondi ja tutvusid lisaks oma kursustele ka sealse elu-oluga, seega saate neile küsimusi esitada, et kuidas need kogukonnad toimivad ja kuidas seal elatakse.

Registreeru õhtuseminarile SIIN

1. õhtuseminar: 2. novembril kell 18:00-20:00 “Grupi töö hõlbustamine ja ruumiloomine”. Ave Oit.

Ave Oit (MTÜ Lilleoru juhatuse esinaine) õppis kevadel Itaalias, Torri Superiore ökokülas, kuidas aidata gruppidel ja kogukondadel hõlpsamalt toimida nii, et kogu grupi tarkus oleks kaasatud ning tervik liiguks õiges suunas.

Tihti võivad töökollektiivid, grupid ja kogukonnad avastada, et koostöö on keeruline ja ajamahukas, inimesed lubavad asju, kuid ei suuda neid täita, väidetavalt töötatakse ühise visiooni nimel, kuid ikkagi ajab igaüks taga oma enda huve ning küsib endalt isegi mõnikord, miks ta teiste inimestega koos töötab. Kuidas koosolekud poleks pikad ja igavad, kuidas inimeste sügavamad igatsused oleksid kaasatud nende töösse, kuidas luua ühist visiooni ning luua grupis kogukonnatunnet, sellest õhtuseminar räägibki.

Registreeru õhtuseminarile SIIN

1. Õhtuseminar. 16. novembril kell 18:00-20:00 “Päikeseenergia autonoomsete tehnoloogiate kasutusvõimalused”. Risto Bakhoff.

Risto Bakhoff “Väike Jalajälg” ökokogukonnast käis 2-nädalasel õppereisil Tamera ökokülas Portugalis, kus ta läbis nädalase kursuse teemal Tamera ökoküla päikesetehnoloogiad ning nädalase kursuse Tamera kogukonna ideedest. Seminaril saab kuulda lähemalt ka Tamera kogukonnast ja nende rahvusvahelistest projektidest ning Rahu Uurimise Keskusest.

Registreeru õhtuseminarile SIIN

Kõigi õhtuseminaride osaluspanus on annetuslik

Kohalejõudmine ja asukoht:

Kui leiad Weizenbergi 20 maja Kadrioru pargi lähistel, siis mine selle maja taha hoovi (kaarja värava alt sisse) ja näed enda ees Weizenbergi 20b hoonet. Astu uksest sisse ning otse sinu ees on teine uks. Oledki Gaia Koolis.
Parkida saab tasuliselt tänaval (kesklinn) või siis pisut eemal staadioni juures (peaks olema 2 tundi tasuta).

Kohtumiseni!

Eesti Ökokogukondade Ühendus

Õhtuseminarid toimuvad MTÜ Eesti Ökokogukondade Ühenduse projekti “Tugevamad ökokülad Eestis” raames. Projekti rahastab EMP toetuste Vabaühenduste Fond Avatud Eesti Fondi vahendusel. Project is supported by the NGO Fund of EEA Grants, which is operated by Open Estonian Foundation.

eeagpuu AEF

About the Author: Mariliis