Koolitus „Pühad ja pühitsemine“
  • 0 comments

Detsember on Valguse Püha, rahu ja endassevaatamise aeg. Juhatame pühadeaja sisse selleteemalise koolitusega

Ahto Kaasiku loeng „Pühad ja pühitsemine“ toimub 11. detsembril, kl 18.00 – 19.30, Gaia Koolis.

Ahto ütleb koolituse kohta nõnda: Eesti aja- ja loodusmaastikel on pühad läbivaks koelõimeks, millel tugineb argine elu. Iga nädal lõpeb pühapäevaga ja igas kuus on omad pühad ja tähtpäevad. Kuigi Eestis on olemas isegi pühade ja tähtpäevade seadus, on põliste pühade tähendus ja kombestik jäänud paljudele võõraks. Esivanemate jaoks olid pühad väärtuslikud päevad, mil sai luua heaolu, tervist, kooskõla ja edenemist oma perele ja kogukonnale. Kohtumisel kõneleme sellest, kuidas pühi uuesti mõtestada ja nendega oma elu rikastada.

Ahto Kaasik tegeleb looduslike pühapaikade, rahvakalendri ja -usundi uurimise ja tutvustamisega. Tema sulest ilmunud kalendrilugusid võib lugeda näiteks Maavalla koja kodulehel:www.maavald.ee/uudised/uudised/pyhad

Tasu koolituse eest on 10.- eurot, Gaia kooli lapsevanematele 5.- eurot.

Registreerimiseks saada palun e-kiri aadressil koolitus@gaiakool.ee.

Koolitustel osaluse koha tagab osalustasu maksmine Gaia Hariduse Seltsi arveldusarvele nr EE822200221060522307.

Palun märkige maksmisel ära osaleja nimi ning koolituse toimumise kuupäev.

Vajadusel saab tasuda ka enne koolitust sularahas.

Mõnusate kohtumisteni koolis!

Projekti rahastab siseministeerium ja Kodanikuühiskonna Sihtkapital